Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir ?

blank
blank

Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir ?

Alo Klima Servisi ailesi olarak siz değerli okurlarımız için bu yazımızda klima alırken nelere dikkat etmek gerekli ve hangi klimalar bizim için daha mantıklı ondan bahsedeceğiz. İlk olarak günümüzde split klima dediğimiz klimaların kullanımı neredeyse kalmadı diyebiliriz, bunun sebeplerinden bir tanesi hem elektrik tüketimi konusunda hemde kapladığı alan, sesli çalışması diyebiliriz.

Günümüzde en çok tercih edilen klima İnverter klimalardır, İnverter klimalar hem elektrik tüketimi konusunda tasarruflu hemde sessiz çalışma özelliği sayesinde hem sizi hemde çevredekileri rahatsız etmeme özelliğinden dolayı talep görmektedir. İlk olarak klima’yı kullanım amacınız (evde – iş yerinde kullanım vb.) belirledikten sonra hem kış hem yaz aylarında aktif kullanacağınız bir klima ise, kullanılacak alanın kaç metre kare olduğunu belirleyip bu doğrultuda örnek veriyorum şuan 12’lik klimalarda ortalama 25 metre kare alanı hem soğutup hemde sorunsuz olarak ısıtma özelliğine sahip olduğunu göz önüne alarak bu doğrultuda oturduğunuz bölgenin iklimi doğrultusunda 25 metre kareden küçük bir alanda kullanılacaksa 12’lik klimayı almanızda fayda var. Bunun yanı sıra %90 civarında Klima markasında ücretsiz montaj hizmeti mevcut klima alırken bunuda öğrenmenin sizler içinde faydası olacaktır. Aynı zamanda satın alacağınız klimanın markası çok önemli çünkü bilindik markalarda geniş servis ağı sayesinde herhangi bir arıza durumunda veya montaj durumunda sizlere verilen süre içerisinde montajı yapılacaktır. Buraya kadar herşey iyi güzel şimdi gelelim en önemli kısıma , özellikle belirli bir kesimde klima satın alınırken fiyat göz önünde bulunduruluyor, elbette fiyat çok önemlidir fakat unutmayın ki bizler adana klima servisi olarak siz değerli okurlarımızın aldığı klimanın elektrik tüketimi konusunda tasarruflu bir klima olmasını isteriz. Bu yüzden aldığınız klimanın yakıt tüketimi konusunda 24 saatlik süre çalıştığı takride kaç watt elektrik tüketimi yaptığınıda karşılaştırmanız sizler içinde faydalı olacaktır.

 

Not: Satın alacağınız bir marka var ise bu markanın kullanıcı yorumlarını internet üzerinden araştırmanızda fayda var. Fakat her site üzerinde yazan yorumlarada aldanmayın özellikle forum donanım haber ve benzeri güvenilir plotformlar üzerinde yer alan yorumların gerçek kullanıcı deneyimi olduğundan emin olduktan sonra o doğrultuda kararınızı verebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir