Salon Tipi Klima Temizliği Nasıl Yapılır?

blank
blank

Salon Tipi Klima Temizliği Nasıl Yapılır?

Pek çok kez adını duyduğumuz, ancak anlamını birçok kişinin bilmediği klima tiplerinden olan salon tipi klima, dikey bir görüntüye sahiptir ve genelde iş yerlerinde tercih edilmektedir. Geniş alanlardaki ortamın sıcaklığını ya da soğukluğunu eşit oranda dengeleyen klima türü olan salon tipi klimalar, bununla birlikte az yer kapladıkları için daha avantajlı bir klima tipidir. Fakat hassas özelliklere sahiptirler ve bütün sene boyunca kullanılırlar. Bundan dolayı da düzenli olarak bakımları yapılmalıdır. Servis tarafından veya kişinin kendisi salon tipi klima temizliğini yapabilir.

Salon Tipi Klima Temizliği

Salon tipi klimalar, evde yapılabilir. Ancak bazı ilçelerin yapılması gerekir. Söz konusu işlemleri yaparken klima kuru ve kapalı olmalıdır. Ardından da yumuşak bir bez kullanarak klima temizlenebilir. Ama uzun bir süre boyunca temizlenme iş olan salon tipi klimaların temizlenmesini otomatik temizleme fonksiyonu yardımıyla yapmak mümkündür. Bulunduğunuz dönemde kaliteli markalar tarafından üretilen klimaların bu tarz bir özelliği vardır. Otomatik temizleme fonksiyonu olan cihazları kapattıktan sonra fanın 30 dakika boyunca çalışması sağlanır ve bu esnada fan bölümünün temiz ve kuru kalması mümkün hale gelir.

Profesyonel Klima Temizliğinin Önemi Nedir?

Profesyonel klima bakımı yaparken ilk önce klimalarda mevcut olan basınç değeri kontrol edilir. Daha sonra elektrik tesisatının kontrolü yapılır. Bütün bağlantılar kontrol edildikten sonra fan pervaneleri temizlenir ve gerek görüldüğü takdirde hava filtresi değiştirilmelidir. Bundan dolayı da salon tipi klima temizliği mutlaka uzman kişiler tarafından yapılması tavsiye edilir. Salon tipi klimanın temizlenme zamanı geldiyse ve gerekli temizleme işlemi yapılmazsa gelecek zamanlarda tamiri zor ve oldukça pahalı problemlere sebep olabilir. Ayrıca klimalarda var olan orijinal parçalarda sorunların oluşmaması adına periyodik bakımları yapılmalıdır. Bütün bu durumların yanı sıra klimalarda toplanan toz ve bakteriler sağlık problemlerine ortam hazırlayabilir. Bu sebeple de klima bakımının düzenli olarak yapılması gerekir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir